Klasa 4 » Z życia klasy

,,Dzień dziecka’’

31 maja wszyscy wróciliśmy do szkoły w dobrych nastrojach.  I już 1 czerwca czekały na nas super atrakcje

-wspólny piknik, ognisko, gry i zabawy.

Dawno tak dobrze się nie bawiliśmy !!!

Dzień Świętego Patryka, który obchodzimy 17 marca jest świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Z okazji święta w naszej klasie został ogłoszony konkurs na najlepsze przebranie za skrzata- Leprikona. Nagrodą jest ,, tydzień bez stresu’’ na języku angielskim. To nie jest tak, że lekcje języka angielskiego są stresujące…,,tydzień bez stresu’’ to po prostu tydzień bez pytania. Na ostatniej godzinie wychowawczej rozmawialiśmy właśnie o stresie, który chodzi za nami jak cień i towarzyszy nam niemal każdego dnia.

Oto szczęśliwi zwycięzcy!!!

Gratulacje!

8.03.2021 Dzień Kobiet w naszej klasie

Dziękujemy chłopcom za przepiękne życzenia oraz za super prezenty, których chyba żadna z dziewczynek się nie spodziewała.

Jednak niemożliwe stało się możliwe: )

Luty

Rekreacja na świeżym powietrzu to skuteczny sposób na oderwanie się od świata technologii. Luty okazał się świetnym miesiącem do wyciszenia się i spędzenia czasu na łonie natury. Niestety nie mogliśmy wspólnie ulepić bałwana, ale udało nam się upamiętnić te cudowne, białe chwile.

9.12.2020 r.  na godzinie wychowawczej rozmawialiśmy o pożeraczach /złodziejach czasu, którzy kradną naszą cenną uwagę i sprawiają, że każdy dzień kurczy się szybciej niż powinien.

Czas jest bezcenny . Raz zmarnowany już do nas nie wróci. Ważne jest, aby nauczyć się go mądrze wykorzystywać i nie marnować  na bezmyślne scrollowanie smartfona, czy wielogodzinne oglądanie telewizji.

A co jest twoim zjadaczem czasu ?

Co mógłbyś/mogłabyś zrobić w zamian?

Oto kilka naszych klasowych propozycji:

Wolisz dawać prezenty, czy je przyjmować?

Z takim pytaniem zmierzyliśmy się na naszej mikołajkowej lekcji 2 grudnia. Jak się okazało  większość z nas woli dawać prezenty, mimo że otrzymywanie ich jest również bardzo przyjemne.

Przypomnieliśmy sobie momenty w których obdarowywaliśmy naszych bliskich- jakie uczucia nam wtedy towarzyszyły zatrzymamy dla siebie.

Obejrzeliśmy również film ,, Lepiej dawać niż brać’’ (Reżyser życia), który nas wszystkich bardzo wzruszył.

Może i dla Ciebie w tym roku największym prezentem będzie radość innych…

Dzień chłopaka w naszej klasie! - 30.09.2020

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Nasza klasa świętowała go w małym, ale przemiłym gronie. Dziewczynki przygotowały dla chłopców upominki i złożyły najlepsze życzenia. Maseczka to ostatnio nieodzowny element naszego życia nic więc dziwnego, że dziewczynki zadbały o to, by nasi chłopcy byli trendy. Prezenty okazały się strzałem w dziesiątkę

Nie zabrakło również tego dnia słodkości i dobrego humoru.

Ustalamy normy życia w klasie- 16.09.2020

16 września ustaliliśmy wspólnie zasady , których będziemy przestrzegać. Na naszych drzwiach powiesiliśmy plakat, który ma nam  przypominać jak należy zachowywać się  podczas lekcji.

„Kto z szacunkiem odnosi się do innych

– szanuje siebie”

(Jan Chryzostom, Homilie)

Starajmy się być życzliwi, nie przerywajmy  sobie nawzajem, szukajmy  rozwiązań konfliktów!

Rozpoczęcie roku szkolnego -1.09.2020

1 września 2020 roku rozpoczęliśmy  nowy rok szkolny. W związku z trwającą pandemią ten ,,pierwszy dzień’’ był nieco inny niż wszystkie. Mimo tego bardzo cieszymy się, że wreszcie spotkaliśmy się w szkole. Przed nami nie tylko nowy rok szkolny, ale też nowe wyzwania związane z licznymi obostrzeniami.