Klasa 4 » Z życia klasy

9.12.2020 r.  na godzinie wychowawczej rozmawialiśmy o pożeraczach /złodziejach czasu, którzy kradną naszą cenną uwagę i sprawiają, że każdy dzień kurczy się szybciej niż powinien.

Czas jest bezcenny . Raz zmarnowany już do nas nie wróci. Ważne jest, aby nauczyć się go mądrze wykorzystywać i nie marnować  na bezmyślne scrollowanie smartfona, czy wielogodzinne oglądanie telewizji.

A co jest twoim zjadaczem czasu ?

Co mógłbyś/mogłabyś zrobić w zamian?

Oto kilka naszych klasowych propozycji:

Wolisz dawać prezenty, czy je przyjmować?

Z takim pytaniem zmierzyliśmy się na naszej mikołajkowej lekcji 2 grudnia. Jak się okazało  większość z nas woli dawać prezenty, mimo że otrzymywanie ich jest również bardzo przyjemne.

Przypomnieliśmy sobie momenty w których obdarowywaliśmy naszych bliskich- jakie uczucia nam wtedy towarzyszyły zatrzymamy dla siebie.

Obejrzeliśmy również film ,, Lepiej dawać niż brać’’ (Reżyser życia), który nas wszystkich bardzo wzruszył.

Może i dla Ciebie w tym roku największym prezentem będzie radość innych…

Dzień chłopaka w naszej klasie! - 30.09.2020

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Nasza klasa świętowała go w małym, ale przemiłym gronie. Dziewczynki przygotowały dla chłopców upominki i złożyły najlepsze życzenia. Maseczka to ostatnio nieodzowny element naszego życia nic więc dziwnego, że dziewczynki zadbały o to, by nasi chłopcy byli trendy. Prezenty okazały się strzałem w dziesiątkę

Nie zabrakło również tego dnia słodkości i dobrego humoru.

Ustalamy normy życia w klasie- 16.09.2020

16 września ustaliliśmy wspólnie zasady , których będziemy przestrzegać. Na naszych drzwiach powiesiliśmy plakat, który ma nam  przypominać jak należy zachowywać się  podczas lekcji.

„Kto z szacunkiem odnosi się do innych

– szanuje siebie”

(Jan Chryzostom, Homilie)

Starajmy się być życzliwi, nie przerywajmy  sobie nawzajem, szukajmy  rozwiązań konfliktów!

Rozpoczęcie roku szkolnego -1.09.2020

1 września 2020 roku rozpoczęliśmy  nowy rok szkolny. W związku z trwającą pandemią ten ,,pierwszy dzień’’ był nieco inny niż wszystkie. Mimo tego bardzo cieszymy się, że wreszcie spotkaliśmy się w szkole. Przed nami nie tylko nowy rok szkolny, ale też nowe wyzwania związane z licznymi obostrzeniami.