Samorząd Uczniowski » Wydarzenia z lat minionych 2018-2019

 

2018/2019

Podobny obrazW roku szkolnym 2018/2019 tytuł Super Klasy i przechodni puchar Dyrektora Szkoły zdobyła klasa IV  pod opieką wychowawcy pani Marioli.

 

W nagrodę SU ufundował wspólne wyjście na kregle.

 

Podobny obraz

Podobny obraz

SZKOLNY

DZIEŃ EUROPEJSKI

 

 

 

 Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania od juniora dla seniora caritas

Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania: prima aprilis gif

Dzisiejszy dzień upłynął  pod hasłem: "Przyjdź do szkoły szałowo ubrany".


 

Podobny obraz

 

Podobny obraz

21 MARCAZnalezione obrazy dla zapytania wiosenne dzień dobry gif

     Wiosnę witaliśmy w strojach wiosennych.

Nasze lekcje przebiegały nietypowo, na wiosennym luzie.

 

 Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania dzień kobiet-gif ruchomy

Podobny obraz

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła"

 Podobny obraz

Tradycja nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

 

W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek minął na słodko z pysznymi, lukrowanymi pączkami z konfiturą. Tego roku połączyliśmy ten dzień z dniem herbaty- do pączka każdy dostał szklaneczkę herbaty.

 

 

Podobny obraz 

Podobny obraz

 

Pomagamy zwierzętom

z przytuliska

w Rachowie

 

 

 

Podobny obraz 

 Znalezione obrazy dla zapytania karnawał gif

Podobny obraz

Miesiąc grudzień to czas szczególny. Oczekiwanie na spotkanie z Mikołajem, na święta. Czas, kiedy staramy się być lepsi, pamiętamy o innych. W naszej szkole ten magiczny okres został połączony z Dniem Anioła, który trwał przez cały miesiąc. 

Znalezione obrazy dla zapytania kartka na dzień dobry mikołaj gify

Dowiedzieliśmy się, że wszyscy mamy anielskie serduszka. Chętnie wrzucaliśmy datki do puszek na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Zebrane pieniądze wręczyliśmy osobiście OJCU DR FILIPOWI BUCZYŃSKIEMU, założycielowi i prezesowi hospicjum, który przyjechał do naszej szkoły i opowiedział o swoich podopiecznych.

Ogłosiliśmy także konkurs plastyczny „Mój Anioł”. Pracami przystroiliśmy korytarz szkolny, a aniołki przestrzenne zawisły na choince w kościele parafialnym.

Wybieraliśmy Klasowego Anioła Życzliwości. Zgodnie z kryterium konkursu „Anioł Życzliwości” to jest ktoś, kto żyje w zgodzie z innymi, często jest uśmiechnięty, uprzyjemnia życie w grupie, potrafi rozweselać, pomaga kolegom, jest zdyscyplinowany, zawsze można na nim polegać, staje w obronie słabszych, wzbudza zaufanie. Postanowiliśmy te osoby wyróżnić i wręczyć symbolicznego aniołka.

 

W kulminacyjnym dniu przyszliśmy do szkoły przebrani za anioły lub ubrani na biało. Najciekawsze przebrania zostały nagrodzone. Rozdawaliśmy anielskie łakocie-„anielskie krówki”, pokrzepiające nie tylko ciało, ale także duszę, ponieważ wewnątrz umieszczone były cytaty z przesłaniem anielskim.

W tym czasie nie mogło zabraknąć świątecznych życzeń.

 

Oczywiście pojawił się jeszcze jeden niespodziewany gość, który z obawy przed naszą Anielicą, przemknął cichutko, zostawiając prezenty. Były to drewniane aniołki, które miały nam przypominać o dobroci i wzajemnej życzliwości.

Podobny obraz

Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj gify ruchomeMIKOŁAJKI

 Podobny obraz

 Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki gify ruchome

Design by Akme3d © 2006