Klasa 2 » Kronika wydarzeń kl.2 2019-2020

26.06.2020 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

To było nietypowe pożegnanie. Mimo to cieszyliśmy się, że po tak długim czasie mogliśmy się chociaż na chwilkę zobaczyć. Jesteśmy już trzecioklasistami.

UDANYCH WAKACJI !

10.06.2020 MOJE WAKACJE

18.05.2020 ROBIMY ZABAWKI-BĄCZEK

12.05.2020 MÓJ WYMARZONY PLAC ZABAW

JULIA B.

30.04.2020 POMYSŁ NA DRUGIE ŻYCIE PRZEDMIOTÓW

29.04.2020 PLAKATY NA DZIEŃ ZIEMI

27-30. 04.2020 MAKIETY-ZAMKI-BUDOWLE-NASZE PRACE

JULIA B.

21.04.2020 KAPELUSZ- MÓJ POMYSŁ

Dzisiaj czytaliśmy opowiadanie ,,Kapelusz pani Wrony". Chętni uczniowie mogli narysować kapelusz lub ozdobić według własnej wyobraźni prawdziwy kapelusz. A oto projekty modowe. Rozpoznajecie modelki?

A TO PROJEKT KAPELUSZA Z ORIGAMI JULII D.

PROJEKT ZUZI A.

08.04.2020 NASZE OZDOBY WIELKANOCNE

Julia B.

Hania

JULKA B.

WIKA N.

01.04.2020 OZNAKI WIOSNY

W domu dzieci miały narysować widok ze swojego okna i zaznaczyć na obrazku zwiastuny wiosny. Można było zamiast rysunku napisać kilka zdań na ten temat. Mikołaj zrobił oryginalną pracę - wykonał zdjęcia przy pomocy rodziców i opisał je. To super pomysł

20.03.2020 NASZE PRACE WYKONANE W DOMU

Znaleźliśmy się wszyscy w bardzo nietypowej sytuacji. Nie chodzimy do szkoły ze względu na stan epidemiczny w naszym kraju. Jednak w domu dzięki pomocy naszych rodziców, którzy są w kontakcie z wychowawczynią mamy każdego dnia jakąś pracę do zrobienia-czytamy, liczymy, piszemy, utrwalamy tabliczkę mnożenia, rysujemy....

A to nasze prace plastyczne

Ilustracja do wiersza Jana Brzechwy ,,Przyjście wiosny"

JULKA B.

WIKTORIA P.

ZUZIA G.

Ilustracja ,,Mój najpiękniejszy sen"

do bloku 23 na epodreczniki.pl

WIKTORIA P.

09.03.2020 DZIEŃ KOBIET

Nasi koledzy pamiętali o tym święcie. Złożyli nam życzenia i wręczyli piękne kubeczki z imionami. Dziękujemy.

SU przygotował z okazjii 8 Marca apel i kwiaty dla pań -

patrz www.sp4.krasnik.pl/m.php

05.03.2020 KODOWANIEW W BIBLIOTECE

Tym razem pani Kasia i pani Karolina przygotowały dla nas zabawy z kodowaniem. Trenowaliśmy sprawność manualną, logiczne myślenie, spostrzegawczość, orientację kierunkową i świetnie się bawiliśmy.

03.03.2020 ZABAWY Z ORTOGRAFIĄ

20.02.2020 TŁUSTY CZWARTEK

Tłusty czwartek (zapusty) większości z nas kojarzy się z konsumpcją pączków oraz faworków (zwanych też chrustami). Tego dnia nawet osoby liczące każdą kalorię nie oprą się pokusie i zjedzą przynajmniej jednego pączka. Nic dziwnego istnieje przesąd, że kto w ten dzień nie zje choć jednego pączka temu w nadchodzącym roku nie będzie się wiodło. Nasz SU zadbał by każdy z nas zjadł pączka w tym dniu.

18.02.2020 ZABAWA KARNAWAŁOWA

Bawiliśmy się doskonale. Prawie cała nasza klasa miała przepiękne stroje. Zgarnęliśmy mnóstwo nagród. Wiktoria N. została Królową Balu. Pierwsze miejsce w konkursie na najciekawszy strój zajęła Ola -Dalmatyńczyk. Drugie miejsce przypadło Zuzi A.-Kot, a trzecie Julii D. -Biedronka. Rodzice przygotowali dla nas poczęstunek.  Impreza bardzo nam się udała.

14.02.2020 WALENTYNKI

SU zorganizował prezentacje piosenek o miłości. My śpiewaliśmy utwór ,,Miłość w Zakopanem". Każdy otrzymał walentynkowego lizaka, a po pokazie nastąpiło rozdanie poczty walentynkowej.

12.01.2020 WOŚP

Wika i Zuzia z naszej klasy czynnie uczestniczyły w zbiórce pieniędzy na rzecz 28. FINAŁU WOŚP. BRAWO DZIEWCZYNKI.

www.sp4.krasnik.pl/p.php

19.12.2019 WIGILIA KLASOWA

Łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy i pastorałki.

WESOŁYCH ŚWIĄT!