Klasa 3 » Kronika wydarzeń

KRONIKA WYDARZEŃ W KLASIE TRZECIEJ

W  ROKU SZKOLNYM 2019/2020

 

KONKURS CZYTANIA  ZE ZROZUMIENIEM

4 MARCA UCZNIOWIE, KTORZY ZOSTALI WYTYPOWANI W DRODZE ELIMINACJI SZKOLNYCH WZIĘLI UDZIAL W KONKURSIE ,,CZYTANIA ZE  ZROZUMIENIEM'  NA SZCZEBLU MIEJSKIM. BYLI TO ; MALWINKA F, NADIA W I WOJTEK Ł. UCZESTNICY KONKURSU OTZYMALI PAMIĄTKOWE DYPLOMY I UPOMINKI OD ORGANIZATORÓW KONKURSU.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

18 LUTEGO  ODBYŁA SIE W NASZEJ SZKOLE  ZABAWA  KARNAWAŁOWA. NAJPIERW BAWILI SIĘ UCZNIOWIE KLAS MŁODSZYCH. NIEKTÓRZY PRZEBRALI SIE ZA RÓŻNE POSTACIE BAJKOWE. WSZYSCY BAWILI SIĘ WYBORNIE. ZOSTAŁA WYBRANA PARA KROL I KRÓLOWA BALU. KRÓLOWA BALU ZOSTAŁA UCZENNICA KLASY II WIKTORIA, A KRÓLEM  MATEUSZ- KOLEGA Z NASZEJ KLASY. PODCZAS PRZERWY SKORZYSTALIŚMY Z POCZĘSTUNKUPRZYGOTOWANEGO PRZEZ NASZYCH RODZICÓW. NA ZAKOŃCZENIE KRÓL I KRÓLOWA BALU POPROWADZILI KOROWÓD TANECZNY.

 

 

WALENTYNKI

14 LUTEGO ŚIĘTOWALIŚMY DZIEŃ ZAKOCHANYCH. KAŻDA KLASA ZAPREZENTOWAŁA PIOSENKĘ O MIŁOŚCI. MY PRZEDSTWILIŚMY UKŁĄD TANECZNY ORAZ ZAŚPIEWALIŚMY PIOSENKĘ,, MAMA OSTRZEGAŁA". WSZYSTKIM PODOBAŁ SIĘ NASZ WYSTĘP, CHOCIAŻ MIELIŚMY TYLKO TRZY DNI NA JEGO PRZYGOTOWANIE. PO WYSTEPACH KAŻDY OTRZYMAŁ LIZACZKA. W KLASIE TEŻ OTRZYMALIŚMY LIZACZKI-TULIPANKI OD NASZEJ PANI.TEGO DNIA TEŻ ROZDANA ZOSTAŁA POCZTA WALENTYNKOWA.

 

WIGILIA KLASOWA

TROSZKĘ WCZEŚNIEJ NIŻ W  NASZYCH DOMACH  ZASIEDLIŚMY DO WIECZERZY WIGILIJNEJ W NASZEJ KLASIE. PO PRZECZYTANIU FRAGMENTU EWANGELII WG ŚW. ŁUKASZA  POŁAMALIŚMY SIĘ OPŁATKIEM I ZŁOZYLIŚMY SOBIE ŻYCZENIA. W SPOTKANIU UCZESTNICZYŁY TEŻ NASZE MAMY, KTÓRE ZNALAZŁY CHWILĘ CZASU PRZED PRZYGOTOWANIAMI DO ŚWIĄT. TO DZIĘKI NASZYM MAMOM MOGLIŚMY POSMAKOWAĆ POTRAW WIGILIJNYCH. NA NASZYM STOLE NIE ZABRAKŁO BARSZCZYKU Z USZKAMI, PIEROGÓW I PASZTECIKÓW Z KAPUSTĄ I GRZYBAMI, RACUSZKÓW ORAZ KOMPOTU Z SUSZU. BYŁA TEZ KUTIA , KTÓRA JUZ KOLEJNY RAZ PRZYGOTOWAŁ DLA NAS DZIADZIUŚ WOJTUSIA . SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYGOTOWALI TE SMAKOŁYKI. WIGILIĘ KLASOWĄ ZAKOŃCZYŁO WSPÓLNE ŚPIEWANIE KOLĘD I PASTORAŁEK.


AKCJA PIERNICZKI

Z WIELKIM ZAPAŁEM PRZYSTAPILIŚMY DO AKCJI OGŁOSZONEJ PRZEZ RADĘ RODZICÓW. WRAZ Z MAMAMI NAPIEKLIŚMY PIERNICZKÓW, KTÓRE   NASTEPNIE WSPÓLNIE OZDABIALIŚMY LUKREM I RÓŻNYMI OZDOBAMI. EFEKTY OCEŃCIE SAMI.

 

 

 WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

TRADYCJĄ  NASZEJ SZKOŁY SĄ PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIA Z TWÓRCAMI LUDOWYMI, KTÓRZY PREZENTUJĄ SWOJA SZTUKĘ. W TYM ROKU GOŚCILIŚMY PANIĄ IWONKĘ. POD JEJ OKIEM I PRZY JEJ ORAZ RODZICÓW POMOCY WYKONALIŚMY PRZEPIĘKNE BOMBKI Z ZIMOWYM KRAJOBRAZEM. Z PEWNOŚCIA ZAJMĄ ONE CZOŁOWE MIEJSCE NA NASZYCH CHOINKACH.

       

 

ZAWODY 3XR

JUŻ PO RAZ TRZECI WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W ZAWODACH 3XR.

WYJAZD DO TEATRU

5 GRUDNIA WYBRALIŚMY SIĘ NA SPEKTAKL ,, BAJKOLANDIA" DO TEATRU MUZYCZNEGO W LUBLINIE.

 

 

  ANDRZEJKI

27 LISTOPADA BAWILIŚMY SIĘ PODCZAS ZABAWY ANDRZEJKOWEJ. BYŁY TAŃCE, WRÓŻBY PRZYGOTOWANE PRZEZ UCZNIÓW KLAS STARSZYCH I POCZĘSTUNEK, KTÓRY ZAPEWNILI NAM RODZICE. NASTĘPNEGO DNIA KONTYNUOWALIŚMY ZABAWĘ Z BALONAMI W KLASIE.

 

STRAŻ POŻARNA

25 LISTOPADA  ODZWIEDZILI NAS STRAŻACY, KTÓRZY OPOWIEDZIELI O SWOJEJ PRACY I PRZEPROWADZILI SZKOLENIE Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ. 

 

 

 

 

 

CO TO JEST TOLERANCJA?

14 LISTOPADA WRAZ Z KLASĄ II UCZESTNICZYLIŚMY W ZAJĘCIACH NA TEMAT  ,, CO TO JEST TOLERANCJA?" , KTÓRE PRZEPROWADZIŁA PANI KASIA  W FILII NR 1 BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ. ZAJĘCIA ROZPOCZĘLIŚMY ZABAWĄ W PAJĘCZYNĘ . NA POWITANIE WSZYSCY POWIEDZIELIŚMY SOBIE COŚ MIŁEGO. NASTĘPNIE ROZMAWIALIŚMY O TOLERANCJI RELIGIJNEJ, RASOWEJ I SZKOLNEJ. NA ZAKOŃCZENIE WYKONALIŚMY WSPÓLNYMI SIŁAMI PORTRET  KOLEŻANKI , KTÓRĄ NAZWALIŚMY ANIĄ. ,,ANIA" PRZYJECHAŁA Z NAMI DO NASZEJ SZKOŁY.

JESIENNE SPOTKANIA

24 PAŹDZIERNIKA PANI SYLWIA ZAPROSIŁA NAS NA SPOTKANIE Z JESIENIĄ DO BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ W KOSZARACH. ZAPREZENTOWAŁA NAM WIELE CIEKAWYCH KSIĄŻEK O TEMATYCE JESIENNEJ. ROZWIĄZYWALIŚMY JESIENNĄ KRZYŻÓWKĘ, A NASTĘPNIE WYKONALIŚMY POD OKIEM PANI PLASTYK ŚMIESZNE MYSZKI. NA KONIEC PANI SYLWIA PRZYGOTOWAŁA DLA NAS JESIENNĄ KOMPOZYCJĘ Z SUCHYCH ROŚLIN. JAK ZWYKLE ZAJĘCIA W BIBLIOTECE BYŁY BARDZO CIEKAWE I POUCZAJĄCE. 

 

 

LEKCJA W TERENIE 

 25 PAŹDZIERNIKA SPRZYJAŁA NAM POGODA , ABY POPRACOWAĆ W TERENIE. ZAOPATRZENI W ODPOWIEDNI SPRZĘT RUSZYLIŚMY NA POZNAWANIE TAJEMNIC PRZYRODY.


 

 SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

16 PAŹDZIERNIKA MIELIŚMY OKAZJĘ SPOTKAĆ SIĘ Z PREZESEM ZWIĄZKU PSZCELARZY PANEM ADAMEM JURKIEM. PAN ADAM BARDZO ZAINTERESOWAŁ NAS SWOIMI OPOWIEŚCIAMI O  PSZCZOŁACH, ICH ZWYCZAJACH I ZNACZENIU  W ŚWIECIE PRZYRODY. ZAPREZENTOWAŁ NAM SPRZĘT NIEZBĘDNY W PASIECE. NA KONIEC CZEKAŁA NA NAS SŁODKA NIESPODZIANKA W POSTACI SŁOICZKÓW MIODU. CO NIEKTÓRZY NIE ZDOŁALI OPRZEĆ SIĘ POKUSIE I SKONSUMOWALI MIÓD OD RAZU NA MIEJSCU. 

 

 

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

10 PAŹDZIERNIKA  WYBRALIŚMY SIĘ DO BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ W KRAŚNIKU FABRYCZNYM NA ZAJĘCIA Z P. KASIĄ I P. KAROLINKĄ NA TEMAT BEZPIECZNEGO INTERNETU.POZNALIŚMY ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU A TAKŻE BARDZO MIŁO SPĘDZILIŚMY CZAS  NA ZABAWACH W  BASENIE Z PIŁECZKAMI ORAZ GRACH Z  INTERAKTYWNĄ PODŁOGĄ.

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

JAK CO ROKU WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA. ZBIERALIŚMY  ŚMIECI WOKÓL NASZEJ SZKOŁY. PODCZAS SPRZATANIA TRAFILIŚMY NAWET NA GRZYBY. WOJTUŚ ZNALAZŁ DWA KOZAKI.OCZYWIŚCIE NIE TRAFIŁY ONE DO WORKA ZE ŚMIECIAMI, ALE DO NASZEGO KLASOWEGO KĄCIKA PRZYRODY.

SPOTKANIE Z POETKĄ

24 WRZEŚNIA NASZYM GOŚCIEM BYŁA P. TERESA MAZUR POETKA POCHODZĄCA Z KRAŚNIKA. OPOWIEDZIAŁA NAM O TYM JAK DOSZŁO DO TEGO, ZE  ZOSTAŁA  PISARKĄ . ZAPREZENTOWAŁA NAM SWÓJ DOROBEK W POSTACI ZBIORKÓW WIERSZY DLA DZIECI. NA KONIEC SPOTKANIA  NASZ GOŚĆ SKŁADAŁ AUTOGRAFY TYM, KTÓRZY NABYLI KSIĄŻECZKI Z WIERSZYKAM PANI  TERESY.

 

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

23 WRZEŚNIA ODBYŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM I FOTOGRAFEM W JEDNEJ OSOBIE. PAN BARDZO CIEKAWIE OPOWIADAŁ O ŻYCIU I ZWYCZAJACH PSZCZÓŁ. MOŻNA BYŁO OBSERWOWAĆ Z BLISKA ŻYWE PSZCZOŁY. BYŁA TEŻ OKAZJA DO ZROBIENIA SOBIE ZDJĘCIA W STROJU PSZCZELARZA.

 

KRONIKA WYDARZEŃ W KLASIE DRUGIEJ

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

WARSZTATY WIELKANOCNE W DOBOSZÓWCE

28 MARCA OWIEDZILIŚMY PO RAZ DRUGI DOBOSZÓWKĘ. TYM RAZEM PIEKLIŚMY KRUCHE CIASTECZKA, UCIERALIŚMY BABKĘ WIELKANOCNA,ROBILIŚMY WŁASNORĘCZNIE KOLOROWE PALMY WIELKANOCNE. W OGRODZIE SZUKALIŚMY NIESPODZIANEK UKRYTYCH PRZEZ ,,ZAJĄCZKA". ŚWIETNIE BAWILIŚMY SIĘ PRZY TWORZENIU SÓWEK Z SIANKA. ODWIEDZILIŚMY TEŻ ZWIERZĄTKA , KTÓRE KARMILIŚMY JABŁUSZKAMI I MARCHEWKĄ. PO POWROCIE Z OGRODU CZEKAŁY JUŻ NA NAS UPIECZONE CIASTECZKA, KTÓRE DEKOROWALIŚMY LUKREM I POSYPKĄ ORAZ BABKA, KTÓRA WSZYSTKIM BARDZO SMAKOWAŁA..

MARATON CZYTANIA

12 MARCA  W NASZEJ SZKOLE ODBYŁA SIĘ VII EDYCJA NOCNEGO MARATONU CZYTANIA. TYM RAZEM  BYŁA TO TWÓRCZOŚC WŁASNA  UCZNIÓW I ICH RODZIN O TEMATYCE ZDROWOTNEJ. NA WSTĘPIE MIAŁA POGADANKĘ PANI DIETETYK. NASTĘPNIE UCZNIOWIE ZAPREZENTOWALI SWOJE UTWORY. W PRZERWIE WSZYSCY POCZĘSTOWNI BYLI PYSZNYMI JABŁUSZKAMI. DO PICIA BYŁA WODA MINERALNA. JAK  O ZDROWIU TO I ZDROWO! NA ZAKOŃCZENIE RODZICE I NAUCZYCIELE CZYTALI UTWORY ZNANYCH AUTORÓW RÓWNIEŻ DOTYCZĄCE ZDROWIA.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

28 LUTEGO NA ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU ODBYŁA SIĘ W NASZEJ SZKOLE ZABAWA TANECZNA. BAWILIŚMY SIĘ WSPANIALE! TAŃCZYLIŚMY W KÓŁECZKU, W PARACH  I SOLO. ODBYŁ SIĘ TEŻ KONKURS NA NAJCIEKAWSZY STRÓJ ORAZ WYŁONIONO KRÓLA I KRÓLOWĄ BALU, KTÓRYMI ZOSTALI MATEUSZEK I MALWINKA. GRATULUJEMY! W PEŁNI NA TO ZASLUŻYLI!

 

TŁUSTY CZWARTEK

28 LUTEGO PRZYPADŁ TŁUSTY CZWARTEK. ABY TRADYCJI STAŁO SIE ZADOŚĆ JUŻ  OD RANA ZAJADALIŚMY SIĘ PYSZNYMI PĄCZKAMI- PALCE LIZAĆ, ZAKUPIONYMI PRZEZ RADĘ RODZICÓW.

 

WIGILIA KLASOWA

 21 grudnia, z małym wyprzedzeniem, nie czekając na pierwszą Gwiazdkę już od rana świętowalismy Wigilię Bożego Narodzenia. Zanim zasiedliśmy do stołu wspólnie pomodliliśmy się, a następnie łamiąc się opłatkiem złożylismy sobie życzenia. Towarzyszyły nam nasze kochane mamusie, które przygotowały dla nas wigilijne smakołyki. Na naszym pięknie nakrytym i udekorowanym stole nie zabrakło barszczyku z uszkami, pierożków z kapustą i grzybkami. Były też paszteciki z grzybami, kluski z makiem, kompot z suszu, racuchy, pierniczki oraz kutia przyrządzona przez dziadka Wojtusia. Wszystko było bardzo smaczne.   Po sutym posiłku śpiewaliśmy wpólnie kolędy i pastorałki. Nastepnie obejrzeliśmy przedstawienie,, Dziewczynka z zapałkami"  w wykonaniu teatrzyku szkolnego.

 

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

PANI SYLWIA PRZYGOTOWAŁA DLA  NAS JAK ZWYKLE WIELE ATRAKCJI ZWIĄZANYCH ZE ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA. BYŁY ZAGADKI, KONKURSY ZWIĄZANE ZE ŚWIĄTECZNYMI ZWYCZAJAMI. NAGRODĄ ZA DOBRZE ROZWIĄZANE ZADANIA BYŁY CUKIERKI PROSTO Z PIĘKNEJ CHOINKI. PANI SYLWIA POKAZAŁA NAM RÓWNIEŻ JAK WYKONAĆ OZDOBĘ NA CHOINKĘ- PIĘKNEGO ANIOŁKA.

 

 

 

ZAWODY 3XR

 

 

 

 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

6 GRUDNIA  ŚW. MIKOŁAJ   PRZYBYŁ DO KOŚCIOŁA POD WEZWANIEM ŚW. ANTONIEGO, ABY JAK CO ROKU OBDAROWAĆ WSZYSTKIE  DZIECI Z NASZEJ PARAFII SŁODKOŚCIAMI.

 

 

 

WYCIECZKA DO DOBOSZÓWKI

 

 

ANDRZEJKI

 

 

POKAZY Z FIZYKI

 

SZKOLENIE Z ZAKRESU UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ 

 

 

WYCIECZKA DO KRACZEWIC

 

 

 

 

 ZBIÓRKA KORKÓW DLA HOSPICJUM MAŁEGO KSIĘCIA W LUBLINIE

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

 

 

Design by Akme3d © 2006