Klasa 3 » Kronika wydarzeń kl.1 2018-2019

 

19.06.2019 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

06.06.2019 KONKURSY SZKOLNE DLA KL.1 i 2

,,BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE"

I miejsce-ZUZIA A.

II miejsce-JULIA D. i MIKOŁAJ G.

III -MIEJSCE - MICHAŁ W.

,,OBYCIE UMILA ŻYCIE"-savoir vivre

I miejsce - PATRYK O.

II miejsce - ZUZIA A. i OLA SZ.

III -MIEJSCE - MICHAŁ W.

 

05.06.2019 W  STADNINIE KONI W IRENIE

Adaś wraz z rodzicami zaprosił nas do Ireny. Obejrzeliśmy stadninę koni, posłuchaliśmy opowieści pani Anety o mieszkańcach stadniny. Podziwialiśmy malutkiego źrebaczka First Lady, który miał zaledwie kilka dni. Wszędzie towarzyszył nam miluśki piesek Lusia- a myśleliśmy, że to lwiątko. Każde z nas czyściło konia Rafika, a później mogliśmy na nim pojeździć. Pani Aneta zaprezentowała nam umiejętności pięknego konia o imieniu Cardamon, który za 2 dni startuje w zawodach. Mama Adasia przygotowała dla nas pyszny poczęstunek-truskawki, arbuzy, pączusie, soczki i kiełbaska z grilla. Mogliśmy też pohasać po polu przeznaczonym do trenowania koni. Najbardziej podobała nam się zabawa pod zraszaczami i puszczanie baniek mydlanych. To był bardzo, bardzo miły dzień.

 

04.06.2019 GOŚCIMY PRZEDSZKOLAKÓW

Dzisiaj odwiedziła nas grupa pięcio- i sześciolatków. Chcieli zobaczyć jak pracujemy. Zajęcia były na temat zabaw. Maluchy  przyglądały się  jak korzystamy z multibooka. Pięknie dla nas śpiewały. Uczyły się korzystania z tablicy interaktywnej. Szło im doskonale. Dostały od nas gromkie brawa.

 

31.05.2019 SZKOLNY DZIEŃ DZIECKA

PATRZ: FOTOGALERIA www.sp4.krasnik.pl/p.php

21.05.2019 W KRAINIE RUMIANKU

Wycieczka do Hołowna to super przygoda. Spotkania z karczmarką, zielarką, chłopką, myśliwym, skrzatem i pustelnikiem dostarczyły nam dużo wiedzy na temat tradycji i zwyczajów Podlasia. Szukaliśmy też pierścienia w soli, przeganialiśmy śpiewem złe Licho, uczyliśmy się targowania, dojenia krowy, robienia mydełek, korzystania z mapy.

 

 

08.05.2019 APEL Z OKAZJI ŚWIĄT PAŃSTWOWYCH

Klasa II przygotowała uroczysty apel z okazji minionych świąt majowych. Nie zabrakło faktów historycznych, ale też wspólnego śpiewania.


28.03.2019 WARSZTATY WIELKANOCNE W DOBOSZÓWCE

Po raz kolejny odwiedziliśmy Doboszówkę. Dzisiaj tematem spotkania były świąteczne wypieki, dekoracje ciasteczek, wspólne ucieranie baby wielkanocnej, a po upieczeniu degustacja,  palmy wielkanocne, motanie zwierzątek z siana, szukanie jajek w ogrodzie, zabawy o tematyce wielkanocnej.

25.03.2019 MALUJEMY WIOSENNE DRZEWO

20.03.2019 NA SPEKTAKLU

Dzisiaj w CKiP oglądaliśmy Teatr Show ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta" czyli Filmowe Safari. W widowisku wybrane osoby mogły uczestniczyć i pomagać aktorom na scenie. Z naszej klasy taką szczęściarą była Wiktoria N.

Broszura z przedstawienia:

www.teatrshow.pl/materialy/doktor%20dolittle%20folder%20do%20www.pdf

14.03.2018 NAGRODA DLA ZUZI A.

"Bezpieczna zima” to coroczny konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Jego organizatorami są Komenda Powiatowa Policji oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. W tym roku wpłynęło ponad 300 prac. Jesteśmy dumni, że wśród nagrodzonych znalazła się nasza koleżanka Zuzia A. W klasie wychowawczyni wręczyła drobne upominki dla wszystkich, którzy zrobili prace na wyżej opisany konkurs.

12.03.2019 VII MARATON CZYTANIA

 W naszej szkole odbyła się kolejna edycja Maratonu Czytania. Tym razem przebiegała ona pod hasłem ,,Zdrowie-twórczość własna”. Uczniowie wraz z Rodzicami prezentowali swoje własne wiersze na temat zdrowego żywienia,  warzyw, owoców, sportu, higieny. Rada Rodziców zadbała o dietetyczną przekąskę na kolację. Gościem honorowym spotkania była dietetyk pani D. Pietraszek-Bańka.

08.03.2019 DZIEŃ KOBIET

Dzisiaj był bardzo miły dzień. Chłopcy złożyli nam życzenia i wręczyli piękne bransoletki z naszymi imionami. Samorząd Uczniowski częstował wszystkie dziewczynki czekoladami.

28.02.2019 ZABAWA KARNAWAŁOWA

Impreza bardzo nam się podobała. Wytańczyliśmy się wszyscy. Rodzice przygotowali nam smaczny poczęstunek. W konkursie na najciekawszy strój wygrał nasz Mikołaj-Klown, a wyróżnienie otrzymała Julia-Czerwony Kapturek.

A to nasze bilety wstępu na zabawę-karma dla piesków ze schroniska.

 

10.01.2019 ZIMA W OGRODZIE SZKOLNYM

10.01.2019 SPOTKANIE Z MYŚLIWYM

Pania Sylwia z Biblioteki Miejskiej w Koszarach zaprosiła na spotkanie z nami pana Pawła - myśliwego. Wspaniale opowiadał nam o życiu zwierząt, o swoich przygodach w lesie. Oglądaliśmy filmy, zdjęcia i skóry różnych zwierzaków. Poznaliśmy też Reksa- pupila pana Pawła.

 

08.01.2019 ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU

21.12.2018 WIGILIA KLASOWA

Rodzice przygotowali dla nas symboliczny poczęstunek. My pięknie nakryliśmy stół. Wielką niespodzianką była wizyta niespodziewanego gościa-pani Basi- naszej wychowawczyni z przedszkola. Łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i śpiewaliśmy kolędy. Pani Basia wręczyła nam wszystkim gwiazdkowe prezenty i w ramach wspomnień z przedszkola poczytała nam o przygodach Plastusia.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

13.12.2018 WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Warsztaty poprowadziła znana już nam pani Iwona Hałabiś. Uczyliśmy się robić piękne stroiki w ekoboxach-pudełkach po soku. W całej szkole roznosił się piękny zapach żywicy i rozbrzmiewały kolędy. Stroiki wyszły nam cudowne.

 

 

13.12.2018 DZIEŃ ANIOŁA

SU zorganizował taką akcję. Mieliśmy wyglądać jak aniołki i zachowywać się też jak aniołki. Na apelu nagrodę za najlepszy strój otrzymał w naszej klasie Mikołaj.  Wszyscy uczniowie dostali ,,anielskie krówki" i aniołki na choinkę.

Tego dnia odwiedził nas również Ojciec Filip-prezes Hospicjum im. Małego Księcia. Na jego ręce przekazano pieniążki dla dzieciaków, które zebralismy w naszej szkole, a także drobne upominki od pierwszaków, ufundowane przez mamę Oli. Ojciec Filip opowiadał nam o swoich podopiecznych i pokazał film z nimi. To było bardzo poruszające spotkanie.

11.12.2018 KONKURS CKiP

W konkursie organizowanym przez CKiP ,,Najpiękniejsza bombka na choinkę" wzięło udział 12 uczniów z naszej szkoły. Tylko 5 prac  wybrano w eliminacjach szkolnych.  W finale zwyciężyła nasza Wiktoria, zajmując 3. miejsce. GRATULUJEMY!!!

10.12.2018 Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

Nasze mamy miały fantastyczny pomysł! Napiekły pierników, a my w klasie pięknie je ozdobiliśmy. Potem razem z panią zapakowaliśmy w ozdobną folię, napisaliśmy życzenia świąteczne i z tym upominkiem poszliśmy do przedszkola. To była niespodzianka! Wszyscy byli zaskoczeni. Przywitaliśmy się serdecznie z naszymi młodszymi koleżankami i kolegami, wręczyliśmy jeden piernikowy prezent dla pracowników, drugi-dla wszystkich przedszkolaków. Następnie pobawiliśmy się w naszej dawnej, przedszkolnej sali razem ze starszakami. Na pożegnanie pani dyrektor poczęstowała nas bananami.

Super mieć takich pomysłowych Rodziców

 

08.12.2018 ZAWODY SPORTOWE 3XR

więcej zdjęć na stronie krasnik24.pl/foto/aktualne-galerie/3-x-r-zawody-miejskie-2018

 

06.12.2018 MIKOŁAJKI

To był dzień pełen niespodzianek. Najpierw przyszła do nas mama Adasia z wielkim pudłem. Okazało się, że po drodze spotkała Św. Mikołaja i przekazał on dla nas prezent wraz z listem. W pudle były różne piękne klocki, puzzle, gry i książki. Później Wiktoria miała dla nas kolorowe cukierki - laseczki (zawiesiliśmy je na choinkę). Pani też spotkała Mikołaja, który dał dla nas czekoladowe pieniążki. No i wreszcie sami spotkaliśmy Świętego Mikołaja w kościele (oczywiście też miał dla nas paczki).  Po powrocie do szkoły ubraliśmy w klasie choinkę i bawiliśmy się nowymi zabawkami.

 

04.12.2018 W DOBOSZÓWCE

Dostaliśmy piękny prezent od Mikołaja-wycieczkę. W gospodarstwie agroturystycznym robiliśmy pierniki, pawie oczka, łańcuchy na choinkę, szukaliśmy ukrytego skarbu w terenie, karmiliśmy zwierzęta. Było też świąteczne karaoke i spotkanie z Mikołajem, który poczęstował nas cukierkami. Wszystkim smakowały pyszne naleśniki. Wróciliśmy zadowoleni, z woreczkami pachnących pierników.

28.11.2018 ZABAWA ANDRZEJKOWA

TAŃCE, WRÓŻBY, POCZĘSTUNEK

 









 

26.11.2018 POKAZY FIZYCZNO-CHEMICZNE

Uczniowie  naszej szkoły  wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. „Fizyka wszędzie styka” prowadzonej przez Grupę Zaelektryzowani. W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami np. helem, wodorem. Pokazy odbyły się z wykorzystaniem dużej kolekcji rekwizytów,  znanych i stosowanych  najczęściej w życiu codziennym. Oglądaliśmy efektowne pokazy, ale sami również braliśmy udział w niektórych eksperymentach.

 

19.11.2018 PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

Z inicjatywy pani Kasi-naszej pedagog- do szkoły przyjechali ratownicy medyczni. Uczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy. Panowie ratownicy pokazywali, tłumaczyli, uczyli. Zwiedzaliśmy też karetkę pogotowia w środku.

 

08.11.2018 ŚLUBOWANIE

To była piękna i wzruszająca uroczystość. Śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze-wszystko o naszej ukochanej Ojczyźnie. Po złożeniu przyrzeczenia i ceremonii pasowania na ucznia dostaliśmy dużo prezentów-szachy i tablice ibnteraktywne dla całej klasy od pani dyrektor, gry planszowe i książki od pani dyrektor przedszkola, flagi dla każdego dziecka od księdza, książki i słodkości od drugoklasistów. Po tej ważnej uroczystości rodzice przygotowali poczęstunek, a Samorząd Uczniowski dyskotekę.

 

29.10.2018 W PIEKARNI W KRACZEWICACH

Poznaliśmy pracę piekarza. Sami robiliśmy pyszne, maślane chałki, precle, ptaszki, serduszka, bułkę według własnego pomysłu. Wypieki otrzymaliśmy w prezencie. W sali edukacyjnej pani Mariola Zubrzycka opowiedziała nam historię ,,Od ziarenka do bochenka". W trakcie zwiedzania piekarni poczęstowano nas bułką z pyszną cukrową posypką. A na koniec spotkania zostaliśmy udekorowani piernikowymi medalami.

 

18.10.2018 JESIENNE INSPIRACJE DO NAUKI I ZABAWY

16.10.2018 LEKCJA W KINIE

Skąd są dźwięki tej piosenki? O muzyce w filmach dla dzieci..

Podczas lekcji:

  • Przekonaliśmy się, jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie
  • odkryliśmy kim jest taper i zobaczyliśmy jego pracę
  • dowiedzieliśmy się, jak wyglądały filmy na początku istnienia kina
  • poznaliśmy instrumenty i zwyczaje muzyczne z różnych zakątków świata
  • zobaczyliśmy, jak nagrywa się muzykę do filmu
  • spróbowaliśmy swoich sił w piosence
  • odkryliśmy, czym jest muzyka ilustracyjna

Na zakończenie obejrzeliśmy film ,,BALERINA”.

01.10.2018 SPRZĄTAMY ŚWIAT

Nasza klasa przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Wyposażeni w rękawice i worek wyruszyliśmy robić porządek na placu zabaw i terenie przykościelnym. Lubimy gdy wokół jest czysto i panuje porządek.

01.10.2018 ŚWIATOWY DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Nasz starszy kolega Kacper odwiedził nas i poczytał o przygodach Jeżynki. Akcję w szkole promował SU.

01.10.2018 DZIEŃ CHŁOPAKA

Dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia i wręczyły drobne upominki. W tym dniu mieliśmy też czas na różne zabawy w grupie. Samorząd uczniowski naszej szkoły także pamiętał o chłopcach-wszyscy otrzymali życzenia i lizaki.

26.09.2018 WYBIERAMY SAMORZĄD SZKOLNY

W naszej klasie wybory już były. Mamy swoich przedstawicieli. Dzisiaj wybieraliśmy Samorząd Szkolny. Kandydaci najpierw się nam zaprezentowali, a później wrzucaliśmy do urny nasze głosy.

24.09.2018 WYSTAWA DARÓW PANI JESIENI

Do klasy przynieśliśmy dary jesieni. Opowiadaliśmy o nich, sortowaliśmy je na grupy- co jest z parku, co z lasu, sadu i ogrodu. Później zrobiliśmy wspólnie wystawę. Naszej pracy przyglądała się pani pedagog.

20.09.2018 SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dzisiaj panowie z Komendy Policji przyjechali do naszej szkoły by porozmawiać z nami o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły, o właściwym korzystaniu z dróg jako pieszy, o podstawowych zasadach przechodzenia przez jezdnię.

 

12.09.2018 WŁĄCZAMY SIĘ W AKCJĘ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO i SKPCK

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji zbierania plastikowych nakrętek dla lubelskiego hospicjum im. "Małego Księcia”. Zmotywowała nas myśl, że możemy pomóc spełnić marzenia nieuleczalnie chorych dzieci . Za przekazane nakrętki hospicjum otrzyma pieniążki na realizację marzeń chorych dzieciaczków. Akcją w naszej szkole kieruje SU.

 

 

IX 2018-NASZE PIERWSZE LEKCJE

 

03.09.2018 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Design by Akme3d © 2006