Biblioteka » Czytelnictwo

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Znalezione obrazy dla zapytania: dzień postaci z bajek gif"

Nie za górami, nie za lasami, ale w naszej szkole; nie dawno, dawno temu, lecz 12 XI 2019 roku, odbył się Bal Postaci z Bajek wydany przez bibliotekę i SU. Zaproszenie otrzymali wszyscy, którzy lubią wesołą zabawę i dobrą książkę. Na balu zjawiły się okoliczne księżniczki i wróżki, wesoło tańczyły sympatyczne czarownice, Kot w butach, Smerfetka, Myszka Miki, Czerwony Kapturek i wielu, wielu innych. Nad porządkiem czuwał rycerz.

Bal przeplatały konkursy nawiązujące do poszczególnych baśni. Zabawa zakończyła się wyłonieniem najciekawszych przebrań za swoją ulubioną, bajkową postać i wręczeniem nagród.

WARSZTATY Z FOTOGRAFEMZnalezione obrazy dla zapytania: fotografowanie gif"

Październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej, zwrócenie uwagi na jej rolę w życiu szkoły oraz propagowanie i rozwijanie zainteresowań książką. Postanowiliśmy przeprowadzić konkurs fotograficzny „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”. Polega on na sfotografowaniu osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Aby pomóc naszym uczestnikom, zaprosiliśmy profesjonalistę p. Lecha, który wprowadził nas w tajniki tej sztuki. Powstały naprawdę ciekawe prace.

Znalezione obrazy dla zapytania biblioteka gif

Podczas zajęć bibliotecznych uczniowie klasy I samodzielnie wykonali zakładki do książek.

Podobny obraz

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

To święto promuje głośne czytanie dzieciom, które stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

W ramach akcji Hania i Kacper czytali swoim młodszym kolegom z PM nr6 w Kraśniku.

Znalezione obrazy dla zapytania czytelnictwo gif

7 września 2019r. uczniowie naszej szkoły, wraz z rodzicami i nauczycielami, aktywnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Głównym celem tego projektu, jest zachęcanie młodzieży do czytania naszych największych, narodowych dzieł. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc. Akcja w 2018 roku miała wyjątkowy charakter - w związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Para Prezydencka zaprosiła do lektury Przedwiośnia Stefana Żeromskiego.

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie, Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2, którzy gościli nas w swojej szkole, przeczytaliśmy „Dym” M. Konopnickiej i „Dobrą panią” E. Orzeszkowej.

Natomiast 9 września czytaliśmy w naszej szkole. Towarzyszyła nam telewizja lokalna.

Znalezione obrazy dla zapytania biblioteka gif

Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na najlepszego czytelnika naszej szkoły. Z radością oznajmiamy, że CZYTELNICZKĄ ROKU 2018/2019 zostaje Hania Grodowska z kl. II

Znalezione obrazy dla zapytania czytelnictwo gif

Lauretami konkursu i posiadaczami dyrektorkiego pióra zostały: Hania z kl.II i Wiktoria z kl.VII

Znalezione obrazy dla zapytania biblioteka gif

Naszą bibliotekę odwiedzają dzieci z Przedszkola Miejskiego nr6 w Kraśniku. Zapoznają się z księgozbiorem, sposobem korzystania z książek oraz pracą bibliotekarza. Przynoszą ze sobą podarunek, który zdobi wnętrze biblioteki.