PRZEWODNICZĄCA: Wiktoria Katbi kl.8

Martyna Dziura

Kacper Kozik

SEKCJA MUZYCZNA - Damian Kasperek

Czym jest Samorząd Uczniowski?

Samorząd Uczniowski (SU) tworzą wszyscy uczniowie szkoły i wszyscy oni posiadają prawo do działania w szkole i w środowisku lokalnym. Ty, twoje koleżanki i koledzy – wszyscy jesteście członkami SU i możecie wpływać na szkolne życie – niezależnie od tego, czy zostaliście wybrani do zarządu SU, na gospodarza klasy, czy po prostu macie ciekawe pomysły, chcecie urozmaicić dzień powszedni w szkole lub rozwijać zainteresowania.

Poniżej umieszczamy nasze działania:

2018/2019

Podobny obrazW roku szkolnym 2018/2019 tytuł Super Klasy i przechodni puchar Dyrektora Szkoły zdobyła klasa IV  pod opieką wychowawcy pani Marioli.

W nagrodę SU ufundował wspólne wyjście na kregle.

Podobny obrazSZKOLNY

DZIEŃ EUROPEJSKI

Znalezione obrazy dla zapytania od juniora dla seniora caritas

Podobny obraz

Dzisiejszy dzień upłynął  pod hasłem: "Przyjdź do szkoły szałowo ubrany".

21 MARCAZnalezione obrazy dla zapytania wiosenne dzień dobry gif

Wiosnę witaliśmy w strojach wiosennych.

Nasze lekcje przebiegały nietypowo, na wiosennym luzie.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień kobiet-gif ruchomy

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła"

Podobny obraz

Tradycja nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek minął na słodko z pysznymi, lukrowanymi pączkami z konfiturą. Tego roku połączyliśmy ten dzień z dniem herbaty- do pączka każdy dostał szklaneczkę herbaty.

Pomagamy zwierzętom

z przytuliska

w Rachowie

Podobny obrazZnalezione obrazy dla zapytania karnawał gif

Miesiąc grudzień to czas szczególny. Oczekiwanie na spotkanie z Mikołajem, na święta. Czas, kiedy staramy się być lepsi, pamiętamy o innych. W naszej szkole ten magiczny okres został połączony z Dniem Anioła, który trwał przez cały miesiąc.

Znalezione obrazy dla zapytania kartka na dzień dobry mikołaj gify

Dowiedzieliśmy się, że wszyscy mamy anielskie serduszka. Chętnie wrzucaliśmy datki do puszek na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Zebrane pieniądze wręczyliśmy osobiście OJCU DR FILIPOWI BUCZYŃSKIEMU, założycielowi i prezesowi hospicjum, który przyjechał do naszej szkoły i opowiedział o swoich podopiecznych.

Ogłosiliśmy także konkurs plastyczny „Mój Anioł”. Pracami przystroiliśmy korytarz szkolny, a aniołki przestrzenne zawisły na choince w kościele parafialnym.

Wybieraliśmy Klasowego Anioła Życzliwości. Zgodnie z kryterium konkursu „Anioł Życzliwości” to jest ktoś, kto żyje w zgodzie z innymi, często jest uśmiechnięty, uprzyjemnia życie w grupie, potrafi rozweselać, pomaga kolegom, jest zdyscyplinowany, zawsze można na nim polegać, staje w obronie słabszych, wzbudza zaufanie. Postanowiliśmy te osoby wyróżnić i wręczyć symbolicznego aniołka.

W kulminacyjnym dniu przyszliśmy do szkoły przebrani za anioły lub ubrani na biało. Najciekawsze przebrania zostały nagrodzone. Rozdawaliśmy anielskie łakocie-„anielskie krówki”, pokrzepiające nie tylko ciało, ale także duszę, ponieważ wewnątrz umieszczone były cytaty z przesłaniem anielskim.

W tym czasie nie mogło zabraknąć świątecznych życzeń.

Oczywiście pojawił się jeszcze jeden niespodziewany gość, który z obawy przed naszą Anielicą, przemknął cichutko, zostawiając prezenty. Były to drewniane aniołki, które miały nam przypominać o dobroci i wzajemnej życzliwości.

Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj gify ruchomeMIKOŁAJKI

Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki gify ruchome

Znalezione obrazy dla zapytania gify ruchome kredki

Dzisiaj na przerwach staraliśmy się pozbyć stresu poprzez kolorowankowy relaks.

Czy wiesz, że antystresowe kolorowanki mają wiele zastosowań? O to kilka z nich:

• odstresowują
  • odprężają
  • pobudzają kreatywność
  • polepszają koncentrację
  • wyciszają
  • pomagają na bezsenność
  • uwalniają głowę od natłoku myśli
  • angażują obie półkule mózgowe do działania

Znalezione obrazy dla zapytania 100 lat niepodległości gify ruchome

Pamiętamy Znalezione obrazy dla zapytania gify ruchome znicz

Nasz hołd poległym w obronie Ojczyzny wyraziliśmy poprzez zapalenie zniczy na grobach nieznanych żołnierzy oraz przy Krzyżu Katyńskim. Pamiętamy również o zmarłych z naszej społeczności szkolnej.

NA DZIEŃ CHŁOPAKA WSZYSTKIM KOLEGOM SŁODKIEGO LIZAKAZnalezione obrazy dla zapytania gify dzień chłopaka

Znalezione obrazy dla zapytania gify samorzad uczniowski

Podobny obrazZnalezione obrazy dla zapytania super klasa gif

W roku szkolnym 2017/2018 tytuł Super Klasy i przechodni puchar Dyrektora Szkoły zdobyła klasa IV  pod opieką wychowawcy pana Wojtka.

W nagrodę SU ufundował wspólne wyjście na kregle.