Klasa 2

 WITAMY NA STRONIE "KLASY I"

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci szkoła gif

SAMORZĄD KLASOWY

PRZEWODNICZĄCA: LUCYNA K.

ZASTĘPCA: KORNELIA P.

ŁĄCZNIK BIBLIOTECZNY: MIKOŁAJ P.

WYCHOWAWCA: PAULINA MICHALEC

  

1.06.2020r Dzień Dziecka !!!

 

 

5.06.20r- Portret koleżanki, kolegi z naszej klasy:)

 

 

8.06.20r -Moja ulubiona pora roku.

 

26.05.20r - DZIEŃ MAMY

MY PIERWSZAKI PAMIĘTAMY

I KRÓTKIE ŻYCZENIA PRZESYŁAMY!!!

 

Kochana Mamo!
Niech ten radosny dzień
na zawsze Twe troski odsunie w cień.
Niech się śmieje do Ciebie świat,
blaskiem szczęśliwych i długich lat!

Mamy trudną sytuację spowodowaną wirusem Covid-19, nie możemy spędzać czasu w naszej ukochanej szkole, ale jesteśmy bardzo dzielni! Uczymy się zdalnie w domu- nie mamy czasu na nudę!:)- ćwiczymy liczenie , pisanie oraz czytanie.

Nie możemy zaprezentować swoich umiejętności recytatorskich oraz wokalnych w szkole, ale chcemy pokazać jak bardzo ważna jest dla Nas nasza planeta Ziemia!!!

 

Ziemia”

Być może nie wiecie,

że gdzieś we Wszechświecie

Zawsze znajdziecie ludzi na planecie

Nasza Ziemia – planeta kochana

Otulona zielenią, w rosie skąpana

jest piękna od rana.

Należy dbać o nią,

aby była tak piękna, czysta i zadbana

Jeszcze przez tysiąc lat

przez wszystkich kochana.

 

Dziś chcemy przedstawić nasze plakaty z okazji Dnia Ziemi.

 

 

Para buch książka w ruch”

My pierwszaki po raz kolejny wybraliśmy się do naszej ulubionej Biblioteki. Tym razem dowiedzieliśmy się na czym polega różnica między bajką , a baśnią , a także co to są bajki terapeutyczne.

Pani Kasia przeczytała Nam bajkę pt: „ Mateusz , który bał się ciemności”Po wysłuchaniu bajki wykazaliśmy się dużą kreatywnością i

utworzyliśmy własną bajkę ,która sprawiła Nam wiele radości

Po skończonych zajęciach przyszedł czas na fantastyczną zabawę, Byliśmy bardzo szczęśliwi!!!

 

Być kobietą być kobietą.....

W piątek 6 marca obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Kobiet. Nasi wspaniali koledzy sprawili Nam ogromną radość były życzenia piosenki ,a także prezent koszulka z napisem „Super dziewczyna”:)

Dziękujemy !!:)

Zabawa karnawałowa

W dniu 18. 02. 2020 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.  Sala gimnastyczna w wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową.

Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw.

Uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Humor dopisywał wszystkim.

Rodzice zorganizowali poczęstunek. Bal umożliwił dzieciom  spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu, którymi zostali, uczniowie klasy II i III Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!

 

Wigilia klasowa

20 grudnia obchodziliśmy naszą pierwszą Wigilię klasową podczas której kultywowane były tradycje bożonarodzeniowe.

To niezwykłe wigilijne spotkanie rozpoczęliśmy życzeniami świątecznymi zgodnie z tradycją łamaliśmy się opłatkiem. Następnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu na którym były wigilijne potrawy. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Spotkanie upłynęło w miłej świątecznej atmosferze.

 

 

Wizyta w Bibliotece

18 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Kraśniku. Dzieci zwiedziły placówkę dowiedziały się o pochodzeniu i znaczeniu wyrazu „biblioteka” oraz jak należy się w niej zachować. Największą atrakcją wizyty były warsztaty plastyczne na których uczniowie wykazali się zdolnościami artystycznymi wykonali piękna choinkę .Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

 

Pierniczki

Dnia 17 .12.19 nasza klasa dekorowała pierniczki na kiermasz bożonarodzeniowy .Dekorowanie sprawiło każdemu uczniowi ogromną radość i satysfakcję.

 

Warsztaty bożonarodzeniowe

17 grudnia odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe ,w których uczestniczyły dzieci z rodzicami. Zajęcia poprowadziła pani Iwona , która wprowadziła nas w świąteczny nastrój, pokazała piękne stroiki bożonarodzeniowe. Uczniowie wraz z rodzicami wykazali się dużą kreatywnością i pomysłem w wykonaniu bombki 3d.

07.12.2019 Zawody sportowe 3XR

  

05.12.2019 Wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie

 

 

Mikołajki

6 grudnia to dzień Świętego Mikołaja.

Zwyczajem tego dnia jest wręczenie drobnych prezentów.

Tego dnia obchodziliśmy pierwsze klasowe mikołajki każdy z uczniów otrzymał prezent „niespodziankę'

Wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi!

DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU!!!!!

 

 

 

Spotkanie z Policjantką

04.12.19r gościliśmy panią Policjantkę, która zapoznała nas z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantką o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią. Pani policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówiła sposoby unikania ich,ponadto podkreśliła jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu dzieląc się swoimi spostrzeżeniami.

          

 

Zabawa Andrzejkowa

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a wróżby andrzejkowe pobudzają wyobraźnię , uczą kreatywności pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat fantazji i marzeń.

Dnia 27.11.19r odbyła się dyskoteka andrzejkowa zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej uczniowie kultywując tradycje związane z andrzejkami losowali wróżby przepowiadali przyszłość. W trakcie zabawy zorganizowany został poczęstunek , wszyscy wspaniale się bawili.

 

 

 

Strażacy

W dniu 25.11.19 r gościliśmy Strażaków , w trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku jak udzielić pierwszej pomocy, jak zachować się podczas pożaru . Dzieci utrwaliły numery alarmowe dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie ekwipunek strażaków. Największą atrakcją dla dzieci był pokaz wozu strażackiego oraz jego wyposażenie, uczniowie mogli obejrzeć sprzęt, a nawet przymierzyć strażackie kaski i przez chwilę poczuć jak prawdziwy strażak :)

 

 

 

Ślubowanie

W dniu 19. 11.19 odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i całej społeczności szkolnej. Uczniowie pięknie się zaprezentowali otrzymali gromkie brawa. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji, aktu pasowania dokonała pani Dyrektor.

Najmłodsi otrzymali wspaniałe prezenty od gości i uczniów klasy II. Po uroczystości rodzice uczniów klasy I zorganizowali poczęstunek , a SU dyskotekę. To był udany i wspaniały dzień.

 

 

 

Design by Akme3d © 2006