WAŻNA INFORMACJA !

W związku z trudną sytuacją szkoła zapewnia stały kontakt z pedagogiem szkolnym.
Kontakt poprzez dziennik elektroniczny, e-mail: katarzynamazur90@wp.pl lub telefonicznie (numer wysłany poprzez dziennik elektroniczny).

Dla Rodziców i Uczniów w zakładkach pedagoga można znaleźć informacje, artykuły, specjalnie przygotowane quizy, może coś Was zaciekawi, da wskazówki do pracy, nauki.

Zapraszam.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drodzy Rodzice, Uczniowie!

Informuję, że oprócz pomocy z mojej strony, w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu, kryzysu ze strony ucznia bądź rodzica, wsparcia udziela również Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kraśniku. Poradnia prowadzi:

1. Konsultacje on-line dla młodzieży, rodziców i nauczycieli.

2. Telefoniczne konsultacje i wsparcie psychologiczne pod numerem: (081) 825 87 88 lub 665970354 w godzinach od 8.00-15.00.

3. Udzielanie porady psychologiczno-pedagogicznej (psycholog, pedagog, logopeda, doradca zawodowy) poprzez kontakt telefoniczny – (081) 825 87 88, 665 970 354 i e-mailowy – poradniakrasnik@o2.pl oraz poradyporadnia@o2.pl / 7dni w tygodniu.

4. Przyjmowanie indywidualnych klientów w trybie interwencji kryzysowej, w sprawach nagłych lub uniemożliwiających kontakt zdalny.

Poniżej link do strony poradni z grafikiem dyżurów pracowników:

od 14.04.2020 – 24.04.2020

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest.
Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Katarzyna Mazur

GODZINY PRACY

12.35 – 13.20 (zkk)

14.15 - 15.00 (zkk)

Uczniu, zwróć się do pedagoga gdy:

czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny;
• nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem;

masz kłopoty z nauką;
• masz problemy rodzinne;
• chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem;
• chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz w jaki sposób;
• masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić;

Rodzicu zwróć się do pedagoga, gdy:

niepokoi Cię zachowanie dziecka;
• zauważasz u dziecka problemy w uczeniu się;
• chcesz porozmawiać o dziecku i twoich z nim relacjach;
• potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania;
• masz pytania i nie wiesz do kogo zwrócić się po pomoc;
• znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej;

Troska o powodzenie dziecka w nauce, zapobieganie niepowodzeniom szkolnym wymaga od rodziców znacznego wysiłku i ogromnego wkładu pracy. Jest to jednak wkład, który procentuje w postaci aktualnych sukcesów szkolnych dziecka,a także jego przyszłych osiągnięć już w samodzielnym, dojrzałym życiu

„Wprawdzie nie jesteśmy rodzicami doskonałymi,
ale wystarczająco dobrymi, jeżeli kochamy nasze dzieci
i staramy się, najlepiej jak potrafimy, dobrze je wychować.”